Дома
Општина Штип | Municipality of Stip
Календар на настани Печати EMAIL help
Види по година Види по месец Види по недела Види денес Барај Скокни на месец
Дваесет и прва седница на Комисијата за урбанизам, комунални дејности и заштита на животната средина
Петок 12 Април 2019, 10:30
од Веб администраторHits : 146

 

Д н е в е н р е д


1. Предлог-одлука за усогласување на детален урбанистички план за дел од населба „Автокоманда“ дел од УБ 6.
2. Предлог-одлука за ообрување на финансиски средства на Општина Штип во реализација на проектот „Водоснабдување на населените места: населба Балканска, населба Македонка и село Чардаклија-Општина Штип.
3. Годишна сметка на ЈП Исар за 2018 година.
4. Барање од станари на станбен објект на ул.„Борис Кидрич“ 12 Штип за санирање на кров.

Назад

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

Moja opstina-baner resize

Makfest 2012 resize

ombudsman

Банер

ekoloski-dozvoli-baner

Календар

Август 2019
П В С Ч П С Н
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize