Дома
Општина Штип | Municipality of Stip
Календар на настани Печати EMAIL help
Види по година Види по месец Види по недела Види денес Барај Скокни на месец
Десета седница на Комисијата за социјални работи и здравство
Среда 19 Декември 2018, 13:00
од Веб администраторHits : 204

 

Д н е в е н р е д


1. Предлог – програма за активностите на општина Штип од областа на социјалната, детската и здравствената заштита за 2019 година.
2. Предлог-програма за спроведување на општите мерки за заштита на населението од заразни болести на територијата на Општина Штип за 2019 година.
3. Заеднички акционен план за роми за 2019 и 2020 година на Општинската работна група на Општина Штип и ромска акциона група на Општина Штип во рамки на програмата РОМАКТЕД од Советот на Европа.
4. Барање за финансиска подршка на програма за работа на Центарот за подршка на лица со интелектуална попреченост „Порака“Штип за 2019 година.
5. Барање за еднократна парична помш од Фатиме Ибровиќ.

Назад

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

Moja opstina-baner resize

ombudsman logo mk

Банер

Календар

Ноември 2019
П В С Ч П С Н
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize