Дома Архива
Божиќна честитка од градоначалникот на Штип Захариев до Католичките верници

katolicki-Bozik-25122013-1Градоначалникот на Штип, прим.м-р Илчо Захариев денес ја посети католичката црква во градот. Повод за посетата е одбележувањето на Божиќ согласно католичкиот календар. При тоа, градоначалникот Захариев, упати честитка до верниците од Католичката вероисповест:

- Денес е ден на Исусовото раѓање и сакам на сите верници од католичката вероисповест да им го честитам овој голем празник. Сакам да им ја честитам и Новата година која претстои и да им посакам многу здравје и успеси на сите полиња. Верувам дека денешниот празник ќе помине во радост и расположение. Оваа порака ја испраќам и до сите католички верници низ светот и на овој ден посакувам барем еден ден да имаме мир.

Во католичката црква, синоќа и денес се оддржа миса по повод Католички Божиќ.

katolicki-Bozik-25122013-2katolicki-Bozik-25122013-3

 

Moja opstina-baner resize

Makfest 2012 resize

ombudsman

Банер

ekoloski-dozvoli-baner

prijavi-problem-5

Календар

Јуни 2017
П В С Ч П С Н
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize