Дома Архива
Градоначалникот Захариев подели новогодишни прехранбени пакети за работниците кои го прават коритото на Отиња

novogodisni-prehranbeni-paketi-24122013-1Градоначалникот на општина Штип Илчо Захариев им додели новогодишни прехранбени пакетите на работниците кои работат на изградбата на каменото корито во реката Отиња.Захариев информира дека овие работници во текот на изминатите неколку месеци го изградија и уредија коритото на реката Отиња, од мостот кај Стопанска банка до Камениот мост, а до април 2014 година ќе го уредат и коритото од мостот кај општина Штип до Камениот мост.

- Изразувам огромна благодарност до сите овие луѓе кои секојдневно и несебично се вложуваат себеси во уредувањето на речното корито. Во оваа прилика најавувам дека во следната фаза коритото ќе се уредува на потегот од Камениот мост до Гимназијата, а потоа ќе следува уредување на коритото на потегот кон Судот. Со овие скромни прехранбени пакети им посакувам среќни празници на овие наши вредни работници - рече Захариев.

Тој додаде дека прехранбени пакети ќе добијат социјалните случаи и стечајните работници, а се донација од бизнисменот Владимир Лазаревиќ, сопственик на КАМ маркетите.

novogodisni-prehranbeni-paketi-24122013-2novogodisni-prehranbeni-paketi-24122013-3novogodisni-prehranbeni-paketi-24122013-4

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

Moja opstina-baner resize

ombudsman logo mk

Банер

Календар

Октомври 2019
П В С Ч П С Н
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize