Дома Архива
Садници и од левата страна на коритото Отиња во Штип

sadnici-Otinja-11122013-1Уредувањето на околу 200 метри од коритото на река Отиња влегува во завршна фаза. По поставувањето на камениот дел од коритото, изминатите денови се работеше и на уредување на земјените површини.

На денот на дрвото беа засадени 20.тина садници на десната страна на коритото, а изминатите денови беа засадени исто така и садници на левата страна на коритото. Со тоа полека се заокружува првиот дел од коритото на Отиња помеѓу двата моста, оној кај Стопанска банка и камениот спроти градскиот плоштад.

Активноста е завршена ворекорден период, од страна на припадници на отвореното одделение на Штипскиот затвор, кои навистина вложија многу труд за коритото да го добие овај прекрасен изглед. Активностите за уредување на текот на коритото ќе продолжат се додека тоа го дозволуваат временските услови, а по стапувањето поостри временски прилики, активноста ќе прекине се додека не се обезбедат адекватни услови за работа.

sadnici-Otinja-11122013-2sadnici-Otinja-11122013-3

 

Moja opstina-baner resize

Makfest 2012 resize

ombudsman

Банер

ekoloski-dozvoli-baner

prijavi-problem-5

Календар

Август 2017
П В С Ч П С Н
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize