Дома Администрирање на приходи
Одделение за администрирање на приходи
Решение за утврдување на износот на данок на имот

Најдоцна до 31 Mарт во годината за која се утврдува данок, Градоначалникот на Општина Штип донесува Решение со кое се утврдува данокот на имот.

Решението се доставува до сите даночни обврзници преку овластени доставувачи по изготвувањето  до крајот на годината.
Рок за донесување на актот 31. март секоја година.

 
<< Почеток < Пред 1 2 3 Следно > Крај >>

Страница 3 од 3

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

Moja opstina-baner resize

Makfest 2012 resize

ombudsman

Банер

ekoloski-dozvoli-baner

Календар

Август 2019
П В С Ч П С Н
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize