Дома Администрирање на приходи Решение за комунална такса
Решение за комунална такса

Со состојба на 01 Jануари, за секој имател на просторија кој има регистрирано дејност, Градоначалникот на Општина Штип донесува Решение со кое се утврдува износот на комуналната такса.

Решението се доставува до имателите преку овластени доставувачи, по изготвувањето  до крајот на годината.

Рок за донесување на актот 31.03. секоја година.

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

Moja opstina-baner resize

Makfest 2012 resize

ombudsman

Банер

ekoloski-dozvoli-baner

Календар

Август 2019
П В С Ч П С Н
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize