Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Дома Локален економско социјален совет Бесплатна обука за стекнување на вештини за вработување - УСАИД Мрежа ЈЕС
Бесплатна обука за стекнување на вештини за вработување - УСАИД Мрежа ЈЕС

ЛЕСС на Општина Штип заедно со УСАИД Мрежа ЈЕС организира бесплатна обука за млади невработени лица со цел стекнување на знаења и вештини за вработување.

Обуката ќе се одржи во период 9 - 13.12.2014 година во Штип.

            Услови за пријавување:

  • Да се на возраст од 18-27 години;
  • Да се невработени;
  • Да не се евидентирани во Агенцијата за вработување на Република Македонија-Центар за вработување Штип;
  • Да не се во образовен процес ( можност имаат студенти на магистерски студии);
  • Oсобено ќе бидат охрабрени да учествуваат лица со попреченост.

Лица за контакт:                   

Маријана Трајкова

Mail: Оваа е-пошта е заштитена од spambots, треба да вклучите JavaScript за да ја видите

 

Марина Митревска

Mail: Оваа е-пошта е заштитена од spambots, треба да вклучите JavaScript за да ја видите


 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

ombudsman logo mk

Банер

Календар

Јануари 2022
П В С Ч П С Н
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize