Home Events
Events
Одбележување на светски ден без автомобили
Friday, 20 September 2019 11:11
There are no translations available.

Tocok-00Во организација на Општина Штип заедно со Европската делегација и ЕУ Инфо центар Скопје се одбележа Светскиот ден без автомобили.

Read more...
 
Присуство на вежба „Национален одговор 2019“
Thursday, 19 September 2019 13:16
There are no translations available.

NacionalnaOdgovornost-00Денеска во касарната „Јане Сандански“ во Штип се одржа показна вежба „Национален одговор 2019“ во организација на општинските, регионалните и државните сили за заштита и спасување, каде на увид на јавноста беше подготвеноста и добрата координација на повеќе одговорни институции, во моменти на вонредна состојба.

Read more...
 
Reception of wrestlers of WC Olimpija
Tuesday, 17 September 2019 14:14

Прием на борачи од БК ОлимпијаMayor of Municipality Shtip, Blagoj Bochvarski in his office received the wrestlers of WC Olimpija who achieved significant successes in two international tournaments in Serbia and Kosovo.

Read more...
 
Attendance of the Marking of Day of the 2 Mechanized infantry battalion
Tuesday, 17 September 2019 14:13

Присуство на одбележување на Ден на 2 механизиран пешадиски баталјон

Mayor of Municipality Shtip, Blagoj Bochvarski together with the President of the Council of Municipality Shtip, Jane Milanov laid flowers on the occasion of Day 2 of the Mechanized infantry battalion in the Military Barracks of “Jane Sandanski”.

 

Read more...
 
Municipal Crisis Headquarters meeting
Monday, 16 September 2019 14:11

Состанок на Општински кризен штаб Штип

Mayor of Municipality Shtip, Blagoj Bochvarski as a commander of the Municipal Headquarters for protection and rescue held a meeting with the members of this headquarters for activating the municipal plan for protection of floods, mobilization of the TPPE as well as spatial universal community for protection and rescue, activating the public enterprises Isar and Stipion on their operational plans for protection from floods and mobilization of spatial units for protection and rescue.

 

Read more...
 
Insight in the construction activities on the express road Shtip-Radovish
Monday, 16 September 2019 14:07

Увид во градежни активности на експресен пат Штип-Радовиш

Today the Mayor of Municipality Shtip, Blagoj Bochvarski together with the Minister of transport and communication, Goran Sugarevski, the Director of PE Public roads, Zoran Kitanov, the Mayor of Municipality Konche, Blagoj Iliev and the Member of the Parliament of the Republic of North Macedonia, Milevka Gjorgjieva made an insight into the construction of the express road Shtip-Radovish.

 

Read more...
 
Eco action in the settlement Osmi Noemvri
Monday, 16 September 2019 09:27

Еко акција во населба Осми Ноември

The eco action in the settlement Osmi Noemvri was organized by the Municipality of Shtip which was also attended by the Mayor of Municipality Shtip, Blagoj Bochvarski.

 

Read more...
 
Повик за Еко акција во населба Осми Ноември
Friday, 13 September 2019 14:45
There are no translations available.

EkoAkcjaВо недела, 15.09.2019 г., Општина Штип организира Еко Акција во населба „Осми Ноември“ со почеток од 10:00 часот.

Градоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски упати апел до сите здруженија и до сите граѓани да дадат свој придонес во оваа Еко акција.

Read more...
 
Присуство на Втора меѓународна научна конференција
Friday, 13 September 2019 14:08
There are no translations available.

NaucnaKonferencija-01Градоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски на покана на Факултетот за туризам и бизнис логистика при Универзитет „Гоце Делчев“ Штип, присуствуваше на Втората меѓународна научна конференција  на тема „Предизвици на туризмот и бизнис логистиката во 21 век.

Read more...
 
Присуство на Стопанска комора во хотел „Оаза“
Friday, 13 September 2019 13:11
There are no translations available.

StopanskaKomora-01Градоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски присуствуваше на состанок на Стопанска комора, која се одржа во хотел „Оаза“.

На овој настан присуствуваше и заменик претседателот на Владата, Кочо Анѓушев.

Read more...
 
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Page 5 of 38

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

Moja opstina-baner resize

ombudsman logo en

Banner

Calendar

December 2019
M T W T F S S
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Banners

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner

ISO sertifikat baner resize