Home Events
Events
Градоначалникот Бочварски на средба со претставници на ООУ „Славејко Арсов“ за добиено зелено знаме
Monday, 13 November 2017 11:31
There are no translations available.

zname1 resizeООУ „Славејко Арсов“ минатиот петок во Скопје доби зелено еко-знаме како резултат на постигнување на еколошки успеси и постигнување на стандарди во оваа област. Тоа беше повод денес да имаат средба со градоначалникот на Штип, Благој Бочварски.Како што беше кажано зеленото знаме е резултат на многу активности во областа на екологијата, поаѓајќи од еко-акциите па се до замена на прозорци, врати, поставување на штедливи чешми и друго.

Read more...
 
Средба на градоначалникот Бчварски со Министерот Оливер Спасовски
Friday, 10 November 2017 14:52
There are no translations available.

Bocvarski-Spasovski1Делегација на МВР предводена од Министерот Оливер Спасовски денес престојуваше во посета на општина Штип.

Read more...
 
Протоколарна средба на градоначалникот Бочварски со ректорот на УГД, Боев и со Керим
Friday, 10 November 2017 14:38
There are no translations available.

sredba-boev-kerim1Градоначалникот на Штип, Благој Бочварски денес имаше кратка средба со Ректорот на штипскиот универзитет „Гоце Делчев“, д-р Блажо Боев.

Средбата беше искористена да се разменат мислења за понатамошната соработка, имајќи во предвид дека Универзитетот е важен дел од функционирањето на градот. Ректорот Боев беше гостин на денешната манифестација која општината и градоначалникот ја организираа за децата со посебни потреби во дворот на Ректоратот.

Read more...
 
Градоначалникот Бочварски на манифестацијата за децата со посебни потреби
Friday, 10 November 2017 14:19
There are no translations available.

deca-potrebi1Со манифестацијата „Во чест на градот“, Општина Штип денес ја реализираше програмата за одбележување на Денот на ослободувањето на Штип, 8 ноември. На иницијатива на градоначалникот Благој Бочварски, денес се оддржа приредба во чест на децата со посебни потреби на која децата од градинката „Вера Циривири-Трена“ приредија мал рецитал и изведби а штипскиот естраден уметник Зоран Илиев ги забавуваше.

Read more...
 
Градоначалникот во обиколка на администрацијата во Општината
Friday, 10 November 2017 13:22
There are no translations available.

Sredba1Градоначалникот на Штип, Благов Бочварски денес изврши обиколка на администрацијата во општинската зграда. Целта е да се запознае поблиску со работата на администрацијата и поединечно со работниот ангажман на секој од нив.

 

Read more...
 
Градоначалникот Бочварски на поетска средба со Михаил Ренџов
Friday, 10 November 2017 11:12
There are no translations available.

Mihail Rendzov-1Вчера во Дом на млади се оддржа поетска средба со наслов „Јас.елегии“ од Михаил Ренџов.

На средбата присуствуваше и градоначалникот на Штип, Благој Бочварски.

Read more...
 
Доделени признанијата осми ноември на свечена седница на Советот на Општина Штип
Wednesday, 08 November 2017 12:37
There are no translations available.

sednica01Општина Штип денес оддржа свечена седница по повод денот на ослободувањето на градот, 8 ноември при што беа доделени и традиционалните признанија.

Согласно одлуката на Комисијата за доделување на признанија и награди и на Советот на Општина Штип, годинашни добитници се пет лица и тоа Влатко Костов,за вонредни залагања, високиот професионализам и даден придонес во развојот на спортот и неговата афирмација, м-р Ивана Ѓурѓевиќ Јанков, за даден придонес во промовирање и афирмирање на Штип и културата на хорско пеење преку градскиот хор Штип, Александар Арсовски, за вонредни залагања во сферата на

хуманитарната работа и обезбедување донации во здравството,

Read more...
 
Средба на градоначалникот Бочварски со ученици од ООУ Тошо Арсов
Wednesday, 08 November 2017 12:15
There are no translations available.

deca1 resizeГрадоначалникот на Штип, Благој Бочварски денес имаше средба со ученици од ООУ „Тошо Арсов“ од прво до петто одделение.

Read more...
 
Градоначалникот Бочварски на одбележувањето на 50 години ДЛУШ
Wednesday, 08 November 2017 10:59
There are no translations available.

dlus1Градоначалникот на Штип, Благој Бочварски вчера присуствуваше на добележувањето на 50 години од постоењето на ДЛУШ. Штипското Друштво на ликовни уметници одбележа половина век постоење. Големиот јубилеј и Денот на ослободување на градот, беа причина за голема изложба во Уметничката галерија Безистен:

Read more...
 
Конституиран новиот Совет на Општина Штип
Monday, 06 November 2017 13:20
There are no translations available.

sovet1Советникот Јане Миланов, со 12 гласови „За“ и 11 „воздржани“ е избран за Претседател на Советот на Општина Штип.

- Како претседател на Советот, ќе работам во интерес на граѓаните на Штип и се надевам дека со двете коалиции ќе имам добра соработка. Сакам да се заблагодарам за довербата и се надевам дека сите заедно, на чело со градоначалникот Благој Бочварски ќе работиме во интерес на граѓаните - напомена Миланов.

Read more...
 
<< Start < Prev 31 32 Next > End >>

Page 31 of 32

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

Moja opstina-baner resize

Makfest 2012 resize

ombudsman

Banner

ekoloski-dozvoli-baner

Calendar

August 2019
M T W T F S S
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Banners

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner

ISO sertifikat baner resize