Home Events
Events
Недела на грижа за стари лица
Friday, 22 November 2019 13:01
There are no translations available.

Grizha-StariLica-01Денеска во просториите на Општина Штип се одржа настан во организација со ОО Црвен крст Штип по повод Неделата на грижа за стари лица.

Read more...
 
Единаесетта седница на Совет за развој на Источен плански регион
Wednesday, 20 November 2019 15:13
There are no translations available.

Sovet-IPR-01Денеска се одржа единаесеттата седница на Совет за развој на Источен плански регион, на која присуствуваа 9 од 11 градоначалници односно членови на Советот за развој на Источен плански регион со што Советот имаше можност полноправно да одлучува.

Read more...
 
Градежни активности во корито на река Отиња
Friday, 15 November 2019 14:42
There are no translations available.

Korito-Otinja-01Продолжуваат градежните активности во коритото на река Отиња на потегот кај Ново Село, односно од мостот кај црквата „Свети Никола“ до мостот кај Ректоратот на УГД.

Read more...
 
Бизнис форум во Општина Штип
Wednesday, 13 November 2019 11:02
There are no translations available.

BiznisForum-01За прв пат во Општина Штип се одржа Бизнис форум за текстилна и кожарска индустрија во координација со Амбасадата на Чешка во Скопје.

Read more...
 
Осми ноември – Ден на ослободувањето на Штип
Monday, 11 November 2019 11:29
There are no translations available.

8Noemvri-Priznanija-01Општина Штип организираше низа настани по повод Осми ноември – Ден на ослободување на Штип.

Џез фестивал, интернационален театарски фестивал и промоција на книга за театар беа настаните по повод 75 години слободен Штип кои беа во организација на локалната самоуправа во Дом на млади и НУ-УБ „Гоце Делчев“ Штип.

Read more...
 
Две години развој. Продолжуваме!
Wednesday, 06 November 2019 14:08
There are no translations available.

2GodiniRazvoj-01Градоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски ги презентираше своите проекти и настани кои беа реализирани и започнати во изминатите две години откако Бочварски е градоначалник на Општина Штип.

На половина од мандато локалната власт може да констатира дека е реализирано многу од ветеното, затоа што граѓаните и нивните потреби се центар на внимание.

Read more...
 
Прием на пијанистката Душица Митрева
Friday, 01 November 2019 11:04
There are no translations available.

Pijanistka-01

Градоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски во својот кабинет ја прими пијанистката, Душица Митрева.

Душица е трето одделение, а има добиено 12 награди и признанија меѓу кои прва награда на меѓународен фестивал во Србија и втора награда на меѓународен натпревар во Будимпешта во свирење пијано.

Read more...
 
Состанок на Управен одбор за солидарен фонд
Tuesday, 22 October 2019 13:55
There are no translations available.

SolidarenFond-01Денеска се одржа првата конститутивна седница на Управниот одбор на солидарниот фонд.

На оваа седница се избра претседател на управниот одбор и извршен директор.

За претседател на управниот одбор е избран градоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски, а за извршен директор е избран, Никола Тушев.

Read more...
 
Работни активности за атмосферски канал кај ЈЗУ „Клиничка Болница“
Friday, 18 October 2019 14:05
There are no translations available.

AtmosferskiKanal-01ЈП „Стипион 2011“ работи на атмосферски канал на улицата Тодор Коларов кај Клиничката Болница.

Се работи за нов атмостферски канал којшто ќе биде во функција на новиот Клинички центар.

Read more...
 
Асфалт на улици во населба Караорман
Wednesday, 16 October 2019 15:18
There are no translations available.

Karaorman-01Денеска се започна со градежни активности за асфалтирање на улици во населба Караорман. Се работи за тешко проодни улици за граѓаните кои живеат во тој дел од градот.

Ова беше едно од главните ветувања на локалната власт и денеска влегуваме во реализација на истото.

Read more...
 
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Page 2 of 38

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

Moja opstina-baner resize

ombudsman logo en

Banner

Calendar

December 2019
M T W T F S S
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Banners

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner

ISO sertifikat baner resize