Home Events Увид на градежни активности во населба Железничка
Увид на градежни активности во населба Железничка
Wednesday, 24 November 2021 14:06
There are no translations available.

Uvid-Zeleznicka-01Денес Градоначалникот на Општина Штип Иван Јорданов, на терен направи увид во градежните активности за припрема на асфалтирање на три нови улици во населба Горна Железничка.

Градоначалникот заедно со жителите поразговараа и за други градежни активности кои се неопходни за нормално функционирање на оваа населба. Во тековниот период доколку дозволуваат временските услови ќе се продолжи со започнатите проекти се до затвoрање на асфалтната сезона.

Uvid-Zeleznicka-02

Uvid-Zeleznicka-03

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

ombudsman logo en

Banner

Calendar

January 2022
M T W T F S S
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Banners

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner

ISO sertifikat baner resize