Home Events Прием на светскиот вицешампион во карате, Емил Павлов
Прием на светскиот вицешампион во карате, Емил Павлов
Tuesday, 23 November 2021 13:05
There are no translations available.

Priem-EmilPavlov-01Денес Градоначалникот Иван Јорданов оствари средба со штипскиот каратист Емил Павлов кој го освои сребрениот медал во категорија до 67 килограми на Светското првенство кое се одржа во Дубаи.

Емил Павлов со своите 29 години, напорните тренинзи и поддршка од своите тренери го освојува цел свет. Со Градоначалникот Иван Јорданов поразговараа дека со упорна работа и љубов спрема спортот дошол до сегашните успеси и дека во иднина ќе се стреми кон освојување на прво место во Светско првенство во карате. Преку спортот младите се учат на тимска работа, се стекнуваат со здрави навики и им се раѓа победничкиот дух. Тие заеднички ќе ја подигнат свеста на младите кон поголем влог во спортот и ќе се учествуваат во проекти кои што ќе ги презентираат придобивките од истиот.

Priem-EmilPavlov-02

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

ombudsman logo en

Banner

Calendar

January 2022
M T W T F S S
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Banners

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner

ISO sertifikat baner resize