Home Events Средба на градоначалникот д-р Сашко Николов со началникот на СВР Штип, Марјан Коцев
Средба на градоначалникот д-р Сашко Николов со началникот на СВР Штип, Марјан Коцев
Wednesday, 04 August 2021 15:04
There are no translations available.

Nachalnik-SVRДенес Градоначалникот Д-р Сашко Николов имаше средба со началникот на СВР Штип Марјан Коцев.

Целта на оваа средба беше да се воспостави ефективна координација на надлежностите. На овој начин ќе се олеснат постапките за делување на општинските служби.

Полесно и побргу граѓаните ќе можат да ги остваруваат своите права и да ги решаваат своите проблеми со пријавување во надлежните служби во општината. На овој начин, со ефективна и координирана работа на СВР Штип и општинските служби ќе владее ред во градот.

 

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

ombudsman logo en

Banner

Calendar

October 2021
M T W T F S S
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Banners

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner

ISO sertifikat baner resize