Home Events Непознати сторители извршиле бруална сеча на дрвја
Непознати сторители извршиле бруална сеча на дрвја
Saturday, 03 April 2021 16:03
There are no translations available.

SechaNaDrvja-01Нов вандалски чин во Штип, непознати сторители извршиле брутална сеча на дрвја, во населбата Дуизлак во близина на црквата “Св. недела”. За кратко време, ова е втор инцидент.

Првиот беше со кршењето на канделабрите, сега со несовесната сеча.. Заштитата на животната средина е меѓу приоритетите на нашата општина.

На терен од завчера е излезена екипа, која врши увид. Инспектори, радари, шумска полиција, веќе подготвуваат извештај за овој вандалски чин.

Ќе поднесеме соодветна пријава против непознат сторител, а случајот веќе е пријавен во полиција.
Општина Штип апелира до сите граѓани, доколку некој забележал или ги видел луѓето кои се дрзнале на ваков чин да ги пријават. Вакво вандалски однесување е за секаква осуда и за сторителите нема да има милост.

SechaNaDrvja-02

SechaNaDrvja-03

SechaNaDrvja-04

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

ombudsman logo en

Banner

Calendar

April 2021
M T W T F S S
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Banners

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner

ISO sertifikat baner resize