Home Events Во Штип започна вакцинацијата
Во Штип започна вакцинацијата
Wednesday, 31 March 2021 20:19
There are no translations available.

Vakcinacija-01Денеска на пладне градоначалникот го посети вакциналниот пункт во Здравствениот дом “Панче Караѓазов” во Штип, каде се вакцинираат како што е препорачано, лицата над 77 години и кои се хронично болни.

Вакцинацијата со АстраЗенека во Штип се одвива без проблеми согласно сите препораки и протоколи. Вакцинацијата е клучна во борбата против Ковид 19.

Градоначалникот разговараше со Марија Димитровска, Началник на микробиологија и епидемиологија, Снежана Трајковска, Директорка на здравствен дом - Штип и здравствени работници кои се дел од спроведувањето на вакцинацијата. Исто така градоначалникот им укажа на граѓаните дека и покрај примањето на вакцината треба да продолжат да носат маски и да одржуваат дистанца.

Апелираме до граѓаните да носат маска, држат дистанца и да не се групираат. Да останеме одговорни!!

Vakcinacija-02

Vakcinacija-03

Vakcinacija-04 

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

ombudsman logo en

Banner

Calendar

April 2021
M T W T F S S
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Banners

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner

ISO sertifikat baner resize