Home Events Посета на Амбасадорката на Велика Британија, Рејчел Галовеј
Посета на Амбасадорката на Велика Британија, Рејчел Галовеј
Wednesday, 24 February 2021 18:01
There are no translations available.

Ambasadorka-GB-01Амбасадорката на Велика Британија, Рејчел Галовеј на посета во Општина Штип.

Се разговараше за проектите кои општината ги реализира од европските фондови, но и за трговската соработка меѓу Велика Британија и Северна Македонија.

Во наредниот период  со тимот на амбасадорката Галовеј ќе соработуваме за да се воспостави онлајн форум со компаниите, а со цел да се изнајдат комуникации и партнери во Велика Британија.

Ambasadorka-GB-02

Ambasadorka-GB-03

Ambasadorka-GB-04 

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

ombudsman logo en

Banner

Calendar

April 2021
M T W T F S S
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Banners

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner

ISO sertifikat baner resize