Home Events Денес Општина Штип додели 95 таблети во ООУ „Гоце Делчев“
Денес Општина Штип додели 95 таблети во ООУ „Гоце Делчев“
Tuesday, 26 January 2021 16:55
There are no translations available.

Tableti-OUGoceDelcev-01Денес Општина Штип додели 95 таблети на ООУ "Гоце Делчев" кои ќе бидат распределени на ученици чии семејства спаѓаат во социјално ранливите категории, со цел да се обезбеди непречено следење на наставата.

Огромна благодарност за АД "Макпетрол" за донацијата во вредност од 600.000,00 денари кои во овие тешки моменти покажаа огромна општествена одговорност.

Досега во ова училиште се обезбедени и донирани над 100 таблети  и со оваа количина ќе бидат покриени потребите на сите ученици за непречено следење на наставата. 

Tableti-OUGoceDelcev-02

Tableti-OUGoceDelcev-03

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

ombudsman logo en

Banner

Calendar

March 2021
M T W T F S S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Banners

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner

ISO sertifikat baner resize