Home Events Координирана акција за уредување на зеленило во населба Македонка
Координирана акција за уредување на зеленило во населба Македонка
Thursday, 05 November 2020 12:23
There are no translations available.

Zelenilo-Makedonka-01Денеска Општина Штип заедно со неколку инволвирани институции како: ЈП „Исар“, ЈП „Стипион 2011“, ТППЕ Штип, Телеком, Телекабел, ЕВН како и приватните фирми: Т&M од Штип и Црн Камен 95 од Скопје спроведоа координирана акција за сечење на стари и високи стебла кои долги години претставувале проблем на граѓаните.

„Денеска вршиме координирана акција заедно со повеќе институции со што излегуваме во пресрет на повеќегодишните барања на граѓаните.

Се работи за сложена акција со вклученост на повеќе институции во делот на нивните ингеренции,“ истакна в.д. Градоначалникот Миланов.

Директорот на ЈП „Исар“ истакна дека јавното претпријатие во овој период работи на сечење стебла и уредување на зеленила во повеќе урбани заедници во градот, односно по барања од граѓаните.

Општина Штип упатува благодарност до граѓаните за соработката во оваа акција.

Zelenilo-Makedonka-02

Zelenilo-Makedonka-03

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

ombudsman logo en

Banner

Calendar

January 2021
M T W T F S S
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Banners

Banner
Banner
Banner
Banner

ISO sertifikat baner resize