Home Events Посета на сензорна соба во детска градинка „Астибо“
Посета на сензорна соба во детска градинка „Астибо“
Monday, 19 October 2020 08:25
There are no translations available.

SenzprnaSoba-01В.д. Градоначалникот на Општина Штип, Јане Миланов заедно со министерот за локална самоуправа, Горан Милевски и претставници од Источен плански регион беа во посета на сензорната соба во детската градинка „Астибо“, проект реализиран во соработка со Министерство за локална самоуправа и Швајцарската амбасада.

Овој проект има за цел подобра интеграција на децата со потешкотии во развојот од регионот, во образовниот систем и во општеството.

„Со овој проект покажуваме дека вложувањето во иднината на децата со попречување во развојот, е најблагородна инвестиција.

Проектот чини 2,1 милиони денари, а имплементацијата е од страна на Центарот за развој на Источен плански регион,“ истакна Миланов.

Оспособувањето на лицата со попреченост во развојот значи нивно целосно интегрирање и оспособување во општеството.

SenzprnaSoba-02

SenzprnaSoba-03

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

ombudsman logo en

Banner

Calendar

November 2020
M T W T F S S
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Banners

Banner
Banner
Banner
Banner

ISO sertifikat baner resize