Home Events Online состанок со амбасадорката на САД во РСМ, Н.Е Кејт Брнс
Online состанок со амбасадорката на САД во РСМ, Н.Е Кејт Брнс
Saturday, 27 June 2020 14:16
There are no translations available.

Ambasadorka-USA-01Градоначалникот Благој Бочварски одржа состанок со Н.Е. Кејт Брнс, амбасадорката на САД  во Република Северна Македонија за моменталната состојба со Ковид 19 и предизвиците кои се исправени пред нас во однос на справувањето со овој вирус. 

Градоначалникот  ја информираше амбасадорката за сите превземени мерки на локално ниво и нашите очекувања за идниот период. 

Само заедно обединети ќе успееме да се избориме со овој подмолен вирус кој не бира по пол, вера или национална припадност.

 Ambasadorka-USA-02

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

ombudsman logo en

Banner

Calendar

July 2020
M T W T F S S
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Banners

Banner
Banner
Banner
Banner

ISO sertifikat baner resize