Home Events Реконструкција на крстосница со нов кружен тек
Реконструкција на крстосница со нов кружен тек
Saturday, 20 June 2020 17:20
There are no translations available.

KruzenTekВо населбата Сењак со пуштање на мостот и обиколницата се јави потребата од побезбедна крстосница која ќе ја регулира брзината на движење.  

''За овие две ипол години ја решаваме седмата крстосница во делот на безбедноста .

На крстосницата е монтиран за прв пат монтажен кружен тек, едно ново модерно решение'' истакна градоначалникот Бочварски.

Општина Штип продолжува со брзи и ефикасни решенија да ги решава проблемите кои се појавуваат во сообраќајот се со цел поголема безбедност за граѓаните.

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

ombudsman logo en

Banner

Calendar

January 2021
M T W T F S S
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Banners

Banner
Banner
Banner
Banner

ISO sertifikat baner resize