Home Events Инклузивно игралиште во населба Автокоманда
Инклузивно игралиште во населба Автокоманда
Thursday, 21 May 2020 14:43
There are no translations available.

InkluzivnoIgraliste-01Општина Штип заедно со здружението „Мобилност“ инвестираа во изградба на инклузивно игралиште за деца со телесен инвалидитет, но и за сите останати.

Ова игралиште е направено на барање на граѓаните од тој дел од градот, со цел да се искористи неуреден простор.

„Оваа инвестиција е заедничка со здружението Мобилност и Министерство за труд и социјална полити. 

Ќе продолжиме да инвестираме во вакви нови содржини кои ќе бидат во интерес на нашите најмлади сограѓани,“ истакна градоначалникот Бочварски.

InkluzivnoIgraliste-02

InkluzivnoIgraliste-03

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

ombudsman logo en

Banner

Calendar

July 2020
M T W T F S S
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Banners

Banner
Banner
Banner
Banner

ISO sertifikat baner resize