Home Events Гласен текстилец задоволен од постапките на работодавачите
Гласен текстилец задоволен од постапките на работодавачите
Tuesday, 17 March 2020 17:30
There are no translations available.

Glasen Tekstilec 01На координативниот состанок помеѓу Општина Штип и градоначалникот Благој Бочварски и претставници од текстилните фабрики, превозниците, инспекторатите и ЦЗЈ Штип, присуствуваше и претставник од Гласен текстилец.

„Апелирам до граѓаните и до работниците да не се крева паника и да се следат препораките од Министерство за здравство и Владата. Драго ми е што голем дел од работодавачите се придржуваат до мерките и одговорно постапуваат. Се разговараше и за превозот, за ослободување на родител којшто има дете до 10 години, за дезинфекција на погоните и работните простории. Гласен текстилец стои на располагање на сите работници и работодавачи,“ изјави Кристина Ампева од Гласен Текстилец.

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

ombudsman logo en

Banner

Calendar

June 2020
M T W T F S S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Banners

Banner
Banner
Banner
Banner

ISO sertifikat baner resize