Home Events Отпочнување со градба на затворен базен во Штип
Отпочнување со градба на затворен базен во Штип
Monday, 10 February 2020 15:01
There are no translations available.

ZatvorenBazen-01Агенција за млади и спорт ќе инвестира во изградба на затворен базен во Општина Штип за потребите на граѓаните и на спортистите.

За првпат во Штип ќе се гради ваков енергетски ефикасен објект со димензии од околу 30 метри должина и 20 метри ширина, а додека базенот со должина од 25 метри и ширина од 9 метри.

Овој значаен објект за граѓаните на Штип ќе се гради во населбата Суитлак кадешто деталниот урбанистички план предвидува зона спорт.

„На мое огромно задоволство и на задоволство на граѓаните ја информирам јавноста дека за првпат во историјата на градот ќе се започне со изградба на затворен базен во Општина Штип.

Во наредните неколку денови ќе се започне со поставување на камен темелникот на овој објект,“ посочи градоначалникот Бочварски во изјавата за медиуми.

Затворениот базен  ќе ги задоволи потребите за обука за непливачи, тренинг на пливачи, натпревар во пливање и многу други спортски активности.

ZatvorenBazen-02

ZatvorenBazen-03

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

ombudsman logo en

Banner

Calendar

April 2020
M T W T F S S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Banners

Banner
Banner
Banner
Banner

ISO sertifikat baner resize