Home Events Фрлање на светиот крст во населбите Осми Ноември и Ново Село
Фрлање на светиот крст во населбите Осми Ноември и Ново Село
Monday, 20 January 2020 14:41
There are no translations available.

Vodici-01Во населбите Ново Село и Осми Ноември се одржа настан по повод празникот Богојавление – Водици, фрлање на светиот крст во водите на река Брегалница.

На овој настан присутен беше и градоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски.

„Почитувани сограѓани,

Пожелувам празникот да го поминете во пријатна семејна атмосфера. Среќен празник “ кажа градоначалникот Бочварски во изјава за медиумите.

На двајцата пронаоѓачи на светиот крст во населбите Осми Ноември и Ново Село Општина Штип им додели ваучер од по 10.000 денари.

Vodici-02

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

ombudsman logo en

Banner

Calendar

September 2020
M T W T F S S
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Banners

Banner
Banner
Banner
Banner

ISO sertifikat baner resize