Home Events Меѓународен ден на лицата со попреченост
Меѓународен ден на лицата со попреченост
Tuesday, 03 December 2019 14:48
There are no translations available.

Poprecenost-01Општина Штип организираше настан во неколку институции по повод 3 декември – Меѓународниот ден на лица со попреченост.

Раководителката на образование, лер и јавни дејности ги посети ООУ „Ванчо Прќе“, Дневниот центар за деца со аутизам, Заедницата на инвалидски организации и ДСУ „Искра“.

Децата од овие институции имаа подготвено неколку точки кои беа изведени пред присутните.

Општина Штип преку стручните лица дава огромна поддршка и се грижи за подобрување на условите за раст и развој на лицата со попреченост.

 

Poprecenost-02

Poprecenost-03

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

ombudsman logo en

Banner

Calendar

September 2021
M T W T F S S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Banners

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner

ISO sertifikat baner resize