Home Events Недела на грижа за стари лица
Недела на грижа за стари лица
Friday, 22 November 2019 13:01
There are no translations available.

Grizha-StariLica-01Денеска во просториите на Општина Штип се одржа настан во организација со ОО Црвен крст Штип по повод Неделата на грижа за стари лица.

Во салата на Совет на Општина Штип, се одржа работилница под мотото „Сите сме нивни деца“, која имаше за цел да го потенцира значењето за потребата од зголемена интеграција на старите лица.

На оваа работилница присутна беше д-р Мери Шорова која по едукацијата пристапи со совети, одговори на прашања и практичен дел.

Како одговорна институција покажуваме дека се грижиме за едукација на граѓаните и нивните потреби.

 Grizha-StariLica-02

Grizha-StariLica-03

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

ombudsman logo en

Banner

Calendar

July 2020
M T W T F S S
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Banners

Banner
Banner
Banner
Banner

ISO sertifikat baner resize