Home Events Единаесетта седница на Совет за развој на Источен плански регион
Единаесетта седница на Совет за развој на Источен плански регион
Wednesday, 20 November 2019 15:13
There are no translations available.

Sovet-IPR-01Денеска се одржа единаесеттата седница на Совет за развој на Источен плански регион, на која присуствуваа 9 од 11 градоначалници односно членови на Советот за развој на Источен плански регион со што Советот имаше можност полноправно да одлучува.

На оваа седница со Дневен ред од 6 точки, се донесоа неколку одлуки, односно:

Одлука за трансфер на средства за реализација на проектот „Нашето заедничко минато – патека за заедничка иднина“ и Одлука за трансфер на средства за реализација на проектот „Културен мост низ вековите“.

На седницата на Совет за развој на Источен плански регион е избран нов претседател, Благој Бочварски градоначалник на Општина Штип. Досега оваа функција ја вршеше градоначалникот на Кочани, Николчо Илијев.

Градоначалникот Бочварски се заблагодари за укажаната чест и посочи дека соработката во овој регион ќе продолжи со иста динамика, со што бенефит ќе имаат сите општини од Источен плански регион.

Sovet-IPR-02

Sovet-IPR-03

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

Moja opstina-baner resize

ombudsman logo en

Banner

Calendar

December 2019
M T W T F S S
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Banners

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner

ISO sertifikat baner resize