Home Events Прием на пијанистката Душица Митрева
Прием на пијанистката Душица Митрева
Friday, 01 November 2019 11:04
There are no translations available.

Pijanistka-01

Градоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски во својот кабинет ја прими пијанистката, Душица Митрева.

Душица е трето одделение, а има добиено 12 награди и признанија меѓу кои прва награда на меѓународен фестивал во Србија и втора награда на меѓународен натпревар во Будимпешта во свирење пијано.

„Посакувам многу нови достигнувања на Душица, убеден сум дека успешно ќе го претставува Штип и во иднина, а ние како Општина се обврзуваме да помагаме со цел Душица да ги достигне височините во музичката уметност,“ истакна градоначалникот Бочварски.

 

Pijanistka-02

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

Moja opstina-baner resize

ombudsman logo en

Banner

Calendar

November 2019
M T W T F S S
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Banners

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner

ISO sertifikat baner resize