Home Events Работни активности за атмосферски канал кај ЈЗУ „Клиничка Болница“
Работни активности за атмосферски канал кај ЈЗУ „Клиничка Болница“
Friday, 18 October 2019 14:05
There are no translations available.

AtmosferskiKanal-01ЈП „Стипион 2011“ работи на атмосферски канал на улицата Тодор Коларов кај Клиничката Болница.

Се работи за нов атмостферски канал којшто ќе биде во функција на новиот Клинички центар.

„Инвестицијата чини 1,7 милиони денари, се работи за атмосферски канал од над 200 метри, со Ф400 цефки со што се задоволуваат потребите,“ изјави Бочварски.

Општина Штип следно ќе работи на реконструкција на улицата Љубен Иванов која е во непосредна близина на Клиничката Болница.

Интензивно се работи на новиот Клинички центар, додека Општина Штип во координација со Министерство за здравство ги исполнува своите обврски за потребите на болницата.

AtmosferskiKanal-02

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

ombudsman logo en

Banner

Calendar

July 2020
M T W T F S S
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Banners

Banner
Banner
Banner
Banner

ISO sertifikat baner resize