Home Events Асфалт на улици во населба Сончев град
Асфалт на улици во населба Сончев град
Monday, 14 October 2019 14:20
There are no translations available.

SoncevGrad-01Поставена е нова асфалтна инфраструктура на новите улици во населбата Сончев град.

Се работи за 760 тони асфалт на повшина од 4500 метри квардратни, со што населбата Сончев град добива  нови улицим а граѓаните квалитетна инфраструктура.

Градоначалникот Бочварски потенцираше дека сите граѓаните заслужуваат квалитетна надземна и подземна инфраструктура, затоа како локална власт ќе продолжиме да инвестираме во нови асфалтни површини.

Во оваа населба се поставени нова водоводна и канализациона линија, а наскоро ќе се поставува и ново улично осветлување.

SoncevGrad-02

SoncevGrad-03

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

ombudsman logo en

Banner

Calendar

July 2020
M T W T F S S
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Banners

Banner
Banner
Banner
Banner

ISO sertifikat baner resize