Home Events Поставување на овележје „Игла“ во знак за поддршка на сите вработени во текстилниот сектор
Поставување на овележје „Игла“ во знак за поддршка на сите вработени во текстилниот сектор
Monday, 14 October 2019 11:59
There are no translations available.

TekstilenSektor-01Општина Штип заедно со организацијата „Гласен текстилец“ во населбата Осми Ноември постави обележје „Игла“ во знак на поддршка на сите вработени во текстилниот сектор.

Ова обележје ќе сведочи за социо – економскиот дијалог кој се води  и борбата за подобар живот на граѓаните, за тоа дека Штип е најпознатиот текстилен град во државата.

Обележјето „Игла“ има за цел да го претстави текстилот како гранка на која почива општина Штип, исто така да го претстави гласот на текстилните работници и работнички кои даваат голем придонес во развојот и економскиот раст на градот и државата.

TekstilenSektor-02

TekstilenSektor-03

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

ombudsman logo en

Banner

Calendar

September 2020
M T W T F S S
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Banners

Banner
Banner
Banner
Banner

ISO sertifikat baner resize