Home Events Настан „Игри без граници“ по повод Недела на детето
Настан „Игри без граници“ по повод Недела на детето
Thursday, 10 October 2019 12:54
There are no translations available.

IgriBezGranici-01Во организација на  детската градинка „Вера Циривири Трена“ се одржа настан „Игри без граници“ во салата „Јордан Мијалков“, по повод светската Недела на детето.

На овој настан учествуваа учесници од 9 градови од државата, а Штип беше домаќин.

Градоначалникот Бочварски го поздравни настанот и им посака на дечињата сречно и безгрижно детство.

„Ние како Општина и јас како градоначалник секогаш ќе излегуваме во пресрет на вашите потреби се со цел да имате подобри услови за престој и безгрижно детство,“ потенцираше Бочварски.

Општина Штип се грижи за удобен престој на децата во детските градинки преку вложување на средства за реконструкција на клоновите во детските градинки.

Во финална фаза е изградбата на новата детска градинка во населба Сењак 4 со капацитет за 200 дечиња, со тоа Штип го решава сместувачкиот капацитет за деца во детските градинки.

IgriBezGranici-02

 

IgriBezGranici-03

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

Moja opstina-baner resize

ombudsman logo en

Banner

Calendar

November 2019
M T W T F S S
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Banners

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner

ISO sertifikat baner resize