Home Events Присуство на одбележување на Ден на 2 механизиран пешадиски баталјон
Присуство на одбележување на Ден на 2 механизиран пешадиски баталјон
Tuesday, 17 September 2019 14:13
There are no translations available.

Присуство на одбележување на Ден на 2 механизиран пешадиски баталјонГрадоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски заедно со претседателот на Совет на Општина Штип, Јане Миланов присуствуваа на полагање цвеќе по повод Ден на 2 механизиран пешадиски баталјон во касарната „Јане Сандански“.

По полагање на цвеќе следуваше свеченост и тактичко технички збор во кругот на касарната „Јане Сандански“.

Денес 2 механизиран пешадиски баталјон претставува воена сила достојна за почит, единица која професионално и пожртвувано ги извршува сите поставени задачи и единица која храбро се справува со сите предизвици на денешницата.

Општина Штип го честита 17 септември – Денот на 2 механизиран пешадиски баталјон.

Присуство на одбележување на Ден на 2 механизиран пешадиски баталјон Присуство на одбележување на Ден на 2 механизиран пешадиски баталјон

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

Moja opstina-baner resize

ombudsman logo en

Banner

Calendar

October 2019
M T W T F S S
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Banners

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner

ISO sertifikat baner resize