Home Events Еко акција во населба Осми Ноември
Еко акција во населба Осми Ноември
Monday, 16 September 2019 09:27
There are no translations available.

Еко акција во населба Осми НоемвриВо организација на Општина Штип се одржа Еко акција во населба Осми Ноември, на која присуствуваше и градоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски.

„Покажуваме сите заедно пример дека се грижиме и си ја чуваме животната средина.

Пожарникарите ќе работат во паркот пред новата пошта, а сите останати ќе влеземе во населбата Осми Ноември,“ изјави градоначалникот Бочварски.

На оваа акција се приклучија и јавните претпријатија, општинската администрација, акцијашите од Штип, ТППЕ Штип, советници од Совет на Општина Штип, Совет на млади,  општинската организација на СДСМ во Штип и граѓани од населбата Осми Ноември.

Ова е втора ваква акција, после Еко акцијата во населба Три Чешми.

Еко акција во населба Осми НоемвриЕко акција во населба Осми Ноември

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

Moja opstina-baner resize

ombudsman logo en

Banner

Calendar

October 2019
M T W T F S S
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Banners

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner

ISO sertifikat baner resize