Home Events Повик за Еко акција во населба Осми Ноември
Повик за Еко акција во населба Осми Ноември
Friday, 13 September 2019 14:45
There are no translations available.

EkoAkcjaВо недела, 15.09.2019 г., Општина Штип организира Еко Акција во населба „Осми Ноември“ со почеток од 10:00 часот.

Градоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски упати апел до сите здруженија и до сите граѓани да дадат свој придонес во оваа Еко акција.

„Сите имаме обврска и одговорност да ја чуваме и заштитуваме животната средина во нашиот град.

Сакам да ги повикам сите граѓани коишто би сакале да се приклучат на оваа Еко акција којашто ќе се случи во недела на 15 септември во 10:00 часот во населбата „Осми Ноември“,“ истакна Бочварски.

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

ombudsman logo en

Banner

Calendar

May 2020
M T W T F S S
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Banners

Banner
Banner
Banner
Banner

ISO sertifikat baner resize