Home Events Присуство на Втора меѓународна научна конференција
Присуство на Втора меѓународна научна конференција
Friday, 13 September 2019 14:08
There are no translations available.

NaucnaKonferencija-01Градоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски на покана на Факултетот за туризам и бизнис логистика при Универзитет „Гоце Делчев“ Штип, присуствуваше на Втората меѓународна научна конференција  на тема „Предизвици на туризмот и бизнис логистиката во 21 век.

Како говорник на оваа тема, градоначалникот Бочварски истакна дека позитивен пример за нашиот град е Општинскиот мултимедијален центар „Киро Глигоров“ кој е посетен од над 2000 граѓани, како од нашиот град така и од соседните градови и држави.

Оваа спомен соба содржи податоци за првиот претседател на нашата држава, Киро Глигоров и е доста интересна и првлечна за туристите кои сакаат да ги запознаат значајните ликови на Македонија.

Исто така Факултетот за туризам и бизнис логистика кој е дел од Универзитетот „Гоце Делчев“ е пример за размена на студенти и збогатување на знаењата за богатствата на нашата држава во делот на туризмот.

NaucnaKonferencija-02

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

Moja opstina-baner resize

ombudsman logo en

Banner

Calendar

October 2019
M T W T F S S
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Banners

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner

ISO sertifikat baner resize