Home Events Присуство на обука во организација на ОО Црвен Крст
Присуство на обука во организација на ОО Црвен Крст
Friday, 13 September 2019 12:16
There are no translations available.

CrvenKrst-01ОО Црвен крст организираше обука за сите заинтерсирани граѓани во сала на Совет во Општина Штип, под мотото „Твоето незнаење чини жи

аќајна незгода.

На оваа обука присуствуваше и градоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски, претседателот на Совет на Општина Штип, Јане Миланов како и советници од Совет на Општина Штип.

„Можам да ги поздравам овие кампањи и да се заблагодарам на Црвен Крст за проактивноста која што ја има во општеството и токму поради ова можам да кажам дека ние како Општина Штип и јас како градоначалник секогаш ќе бидам присутен да апелирам до граѓаните и до сите возачи да бидат внимателни и да ги следат препораките коишто ги дава Црвен Крст,“ изјави Бочварски.

ОО на Црвен Крст Штип до сега има извршено 7 обуки во Општина Штип и Општина Карбинци и заклучно со вчерашниот ден обучени се 83 граѓани – припадници на одредени институции. Целта е кревање на свеста на граѓаните во делот на намалување на жртви при сообраќајни незгоди.

Општина Штип е 33 Општина кадешто се практицира овој вид на кампања.

CrvenKrst-02

CrvenKrst-03

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

ombudsman logo en

Banner

Calendar

May 2020
M T W T F S S
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Banners

Banner
Banner
Banner
Banner

ISO sertifikat baner resize