Home Events Увид во градежни активности во населба Сончев град
Увид во градежни активности во населба Сончев град
Wednesday, 11 September 2019 13:33
There are no translations available.

SonchevGrad-01Градоначалникот Бочварски изврши увид во градежните активности во населба Сончев град. Се работи на поставување на рабници и поставување на инсталација за улично осветлување, а потоа ќе се пристапи со асфалтирање на улиците во оваа населба.

„Денеска заврши тендерската постапка за поставување на улично осветлување овде, со сума од 2.150.000 денари. Заедно со улиците коишто се 9,3 милиони и водоводот и канализацијата од 2,5 милиони денари доаѓаме до некоја сума од 14 милиони денари,“ изјави Бочварски.

Ова е една од поголемите инвестиции на Општина Штип, во овој момент. Продолжуваме да работиме во насока на подобрување на инфраструктурата за граѓаните.

 

SonchevGrad-02

SonchevGrad-03

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

Moja opstina-baner resize

ombudsman logo en

Banner

Calendar

September 2019
M T W T F S S
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Banners

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner

ISO sertifikat baner resize