Home Events Увид во асфалт на улица Сутјеска
Увид во асфалт на улица Сутјеска
Tuesday, 10 September 2019 13:14
There are no translations available.

Asfalt-Sutjeska-01Локалната самоуправа продолжува со работни активности во насока на подобрување на инфраструктурата за граѓаните.

Се работи на обнова и санација на асфалтната површина на улицата „Сутјеска“ во населба Автокоманда која беше во дотраена состојба.

Градоначалникот Бочварски изврши увид во градежните активности на оваа улица.

„Работиме на асфалтирање на целосно нов слој на асфалт, инвестиција околу 1,5 милиони денари или 25.000 евра,“ изјави Бочварски.

Во претходниот период ЈП „Исар“ на оваа улица работеше на реконструкција на водоводната линија, инвестиција во висина од 70.000 евра.

Asfalt-Sutjeska-02

Asfalt-Sutjeska-03

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

Moja opstina-baner resize

ombudsman logo en

Banner

Calendar

September 2019
M T W T F S S
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Banners

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner

ISO sertifikat baner resize