Home Events Одлука за изградба на затворен базен во Штип
Одлука за изградба на затворен базен во Штип
Wednesday, 10 April 2019 14:09
There are no translations available.

ZatvorenBazen-01Општина Штип ќе добие затворен базен во склоп на ООУ „Димитар Влахов“ за потребите на спортистите но и на останатите граѓани.

Општина Штип е првата Општина од останатите 14 каде ќе се гради затворени базени, која издаде одобрение за градба на ваков тип на објект.

„Со одлука на владата ќе се градат 14 покриени базени на територијата на нашата држава и еден од тие базени ќе биде изграден овде во склоп на училиштето Димитар Влахов.

Се работи за првиот базен којшто ќе биде изграден бидејќи ние како локална власт бевме агилни и веќе издадовме градежно одобрение за изградба на овој мал затворен базен којшто ќе можат да го користат граѓаните, учениците и спортските клубови.

Овој базен ќе има димензии како објект 600 метри квадрарни, со што внатре ќе ги има сите пропратни содржини,“ изјави градоначалникот Бочварски.

Овој затворен базен ќе даде дополнителен развој на градот, но и на населбата Сењак кадешто веќе се гради детска градинка, се реновираше училиштето, ќе се реновира постоечкиот клон на детската градинка Астибо, нови улици кај објектот Луна Комерц.

 ZatvorenBazen-02

ZatvorenBazen-03

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

Moja opstina-baner resize

Makfest 2012 resize

ombudsman

Banner

ekoloski-dozvoli-baner

Calendar

April 2019
M T W T F S S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Banners

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner

ISO sertifikat baner resize