Home Events Увид во градежни активности за изградба на водоводна линија на улица Сутјеска
Увид во градежни активности за изградба на водоводна линија на улица Сутјеска
Monday, 11 March 2019 14:20
There are no translations available.

VodovodnaLinija-Sutjeska-01Општина Штип заедно со ЈП „Исар“ денеска започна со градежни активности за изградба на нова водоводна линија на дел од улицата Сутјеска од кружниот ток до Авто-мото сојузот.

Се работи за 550 метри водоводна линија и инвестиција во висина од 2 милиони денари, а изведувач на овие активности е јавното претпријатие Исар.

„Општина Штип преку јавното претпријатие Исар денеска започнува со реконструкција на целата водоводна линија во должина од 550 метри, а инвестиционата вредност на овој зафат е околу 2 милиони денари,“ изјави Бочварски.

Општина Штип распиша тендер за асфалтирање на овој дел од улица Сутјеска со што дополнително се обезбедува подобри услови за живеење на граѓаните од овој дел од градот.

 VodovodnaLinija-Sutjeska-02

VodovodnaLinija-Sutjeska-03

 

kvalitet na vozduh PM10 resize

Moja opstina-baner resize

Makfest 2012 resize

ombudsman

Banner

ekoloski-dozvoli-baner

Calendar

March 2019
M T W T F S S
25 26 27 28 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Banners

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner

ISO sertifikat baner resize