Home Events Работни активности на улица Косовска
Работни активности на улица Косовска
Monday, 11 February 2019 14:43
There are no translations available.

ulKosovska-01Општина Штип во соработка со Влада на Република Македонија, работи на рехабилитација и реконструкција на крак на улицата Косовска и спој помеѓу Широк Дол и Радански пат.

Денеска градоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски изврши увид во градежните активности на улицата Косовска. Се работи за крак од 137 метри кадешто долги години граѓаните имаа лоши услови за движење.

„Се наоѓаме на улицата Косовска кадешто сакаме да промовираме на јавноста  работни активности овде.

Оваа улица беше завршена со тендерска постапка уште пред новата година, меѓутоа поради временските неприлики беше стопирано и еве веќе започнуваме со работа.

Се работи за две улици, за Косовска и спојот на Радански пар со Широк Дол и овие инвестиции се од Владата на Република Македонија преку Министерството без ресор.

Се работи за инвестиција од околу 600.000 денари, за бетонирање на овој крак,“ изјави Бочварски.

 ulKosovska-02

ulKosovska-03

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

Moja opstina-baner resize

Makfest 2012 resize

ombudsman

Banner

ekoloski-dozvoli-baner

Calendar

August 2019
M T W T F S S
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Banners

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner

ISO sertifikat baner resize