Home Events Увид во работни активности во населба Дузлак
Увид во работни активности во населба Дузлак
Monday, 04 February 2019 15:24
There are no translations available.

Uvid-Duzlak-01Денеска градоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски заедно со директорот на ЈП „Исар“, Живко Тасев извршија увид во започнатите работни активности во населбата Дузлак, Сончев Град. По завршување на снежните наноси и лошите временски услови, веднаш се започна со градежни активности на јавното претпријатие Исар во оваа населба.

„Се разботи за изведба на 800 метри водоводна и 850 метри канализациона линија во оваа населба.

Објавуваме старт на градежните активности по однос на изградба на канализација и водовод, а веднаш потоа ќе пристапиме со изградба на улиците до овие објекти овде.

Сакам само да најавам дека овде ќе имаме 850 метри канализациона мрежа и 800 метри водоводна линија со инвестиција од околу 2,5 милиони денари,“ изјави Бочварски.

Во населбата Дузлак се продадени плацови во 2016 година, а до почетокот на 2019 година сеуште не беше започната изградбата на инфраструктура за корисниците.

 Uvid-Duzlak-02

Uvid-Duzlak-03

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

Moja opstina-baner resize

Makfest 2012 resize

ombudsman

Banner

ekoloski-dozvoli-baner

Calendar

August 2019
M T W T F S S
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Banners

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner

ISO sertifikat baner resize