Home Events Одбележување на ден на смртта на Генерал Михајло Апостолски
Одбележување на ден на смртта на Генерал Михајло Апостолски
Tuesday, 07 August 2018 11:37
There are no translations available.

Gen.M.Apostolski-01Денеска, 07.08.2018 г., градоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски, присуствуваше на пригодното одбележување на денот на смртта на Генерал Михајло Апостолски. Одбележувањето на овој ден беше организирано од страна на Сојузот на борците од Народноослободителната и Антифашистичка војна на Македонија 1941-1945 и граѓаните продолжувачи на боречките традиции за општините Штип и Карбинци со седиште во Штип.

 

На одбележувањето на овој ден во Алејата на народните херои во центарот на градот присуствуваа и претставници на Совет на Општина Штип, претставници од АРМ, претставници од Универзитет „Гоце Делчев“ Штип, граѓани и почитувачи на ликот и делото на Генерал Михајло Апостолски.

Gen.M.Apostolski-03Gen.M.Apostolski-02

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

ombudsman logo en

Banner

Calendar

May 2020
M T W T F S S
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Banners

Banner
Banner
Banner
Banner

ISO sertifikat baner resize