Home Events Координирани акции на јавните претпријатија
Координирани акции на јавните претпријатија
Saturday, 07 July 2018 13:50
There are no translations available.

JP akcii-1Денеска се реализираат координирани акции на јавните претпријатија „Стипион“ и „Исар“ во населбата Македонка и кај зградата на старото нервно одделение.

Во населба Македонка се уредуваат јавните површини, се врши санитарна техничка сеча на суви дрвја, се косат зелени површини, се бетонираат улици и се заменуваат улични светилки. Координираната акција во населба Македонка произлезе од барањата кои жителите ги упатија до градоначалникот на реализиранат средба во урбаната заедница.

Кај зградата на старото нервно одделение, координираната акција е во насока на расчистување на тамошната дива депонија.

Градоначалникот на Општина Штип ги посети овие координирани акции и ги повтори заложбите на локалната самоуправа да им излезе во пресрет на граѓаните.

 

 JP akcii-2

JP akcii-3

 

 

kvalitet na vozduh PM10 resize

Moja opstina-baner resize

Makfest 2012 resize

ombudsman

Banner

ekoloski-dozvoli-baner

Calendar

July 2018
M T W T F S S
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Banners

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner

ISO sertifikat baner resize