Home Events Одржана показна вежба на градски стадион во Штип
Одржана показна вежба на градски стадион во Штип
Sunday, 06 May 2018 15:04
There are no translations available.

pokazna vezba-1Денеска во рамки на одбележувањето на Денот на полицијата, на градскиот стадион во Штип, припадниците на МВР ги презентираа своите можности преку низа показни вежби, на коишто присуствуваа претседателот на Влада на РМ, Зоран Заев, министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, како и градоначалникот на Општина Штип,

Благој Бочварски.
По успешно завршената манифестација, министерот Спасовски во знак на благодарност за успешната соработка и разбирање за организација на настанот, додели благодарници на градоначалникот Бочварски, директорите на јавните претпријатија „Исар“ и „Стипион 2011“, како и на ФК „Брегалница“ за отстапување на стадионот.
Градоначалникот Бочварски на министерот за внатрешни работи, Спасовски, му додели благодарница за успешно и пожртвувано делување во
служба на Општина Штип и граѓаните на Република Македонија.

pokazna vezba-2pokazna vezba-3pokazna vezba-4

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

ombudsman logo en

Banner

Calendar

January 2021
M T W T F S S
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Banners

Banner
Banner
Banner
Banner

ISO sertifikat baner resize