Home Events На седница во Штип, конституиран новиот состав на Советот на градоначалници на ИПР
На седница во Штип, конституиран новиот состав на Советот на градоначалници на ИПР
Tuesday, 21 November 2017 12:37
There are no translations available.

IPR-2 resizeДенес во Општина Штип се оддржа седница на Советот на градоначалници при Источниот-плански регион. Едногласно, градоначалниците од 11 општини на истокот, з анов претседател на Советот на градоначалници го избраа градоначалникот на Кочани, Николчо Илиев:

- Ветувам соработка и благодарамIPR-4 resize за укажаната доверба и шанса. Се надевам дека заеднички во следниот период ќе работиме напорно, да направиме нови проекти кои ќе значат напредок за сите наши општини - кажа по изборот, градоначалникот Илиев.

IPR-5 resizeМандатот на Илиев ќе трае две години, а потоа со договор помеѓу сите 11 градоначалници е предвидено истата оваа функција да ја врши градоначалникот на Штип.

Со седницата на која првично беа верификувани мандатите на градоначалниците раководеше градоначалникот на Штип, Благој Бочаврски кој на самиот старт им посака успешна работа на неговите колеги од регионот.На седницата присуствуваше и заменик министерот за локална самоуправа.

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

ombudsman logo en

Banner

Calendar

September 2020
M T W T F S S
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Banners

Banner
Banner
Banner
Banner

ISO sertifikat baner resize