Home Events Средба на градоначалникот со наградените борачи на БК Балканец како дел од селекцијата на првенството во Словенија
Средба на градоначалникот со наградените борачи на БК Балканец како дел од селекцијата на првенството во Словенија
Monday, 13 November 2017 14:27
There are no translations available.

boraci1 resizeГрадоначалникот на Штип, Благој Бочварски денес оставри средба со учесниците на балканскиот шампионат во борење кој се оддржа во Словенија.Како што е познато,

Македонија е балкански boraci2 resizeшампион во екипна конкуренција на Балканското првенство за деца и кадети во Мурско Собота во Словенија. Македонските борачи освоија 2 златни, 3 србрени и 3 борнзени медали.

Тие исто така го освоија и златниот медал во слободен стил во екипна конкуренција, а сребрениот во грчко-римски стил во пионерска конкуренција на Балканското првенство за деца и кадети во Мурска Собота во Словенија.

На четворицата освојувачи на медали, градоначалникот Бочварски им подари по едне пар тренерки искажувајќи благодарност за вложениот ангажман и со надеж з анови успеси и враќање на борењето на патеките на успехот.

boraci3 resizeboraci5 resizeboraci4 resizeboraci6 resizeboraci7 resizeboraci8 resize

 

Moja opstina-baner resize

Makfest 2012 resize

ombudsman

Banner

ekoloski-dozvoli-baner

prijavi-problem-5

Calendar

January 2018
M T W T F S S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Banners

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner

ISO sertifikat baner resize